Szlabany / Słupki parkingowe


logo_wlasciwe Jesteśmy oficjalnym dealerem firmy CAME. CAME to wiodące w Europie przedsiębiorstwo, produkujące automaty elektroniczne do bram i drzwi oraz automatyczne szlabany parkingowe. Sukces firmy polega na jakości jej produktów, które nadają się do instalacji zewnętrznej i nie potrzebują okresowej konserwacji.
System jakości w firmie jest potwierdzony certyfikatem ISO 9001:2000.


Seria GARD – Automatyczne szlabany parkingowe

Szlabany CAME mogą być prawo lub lewostronne. Wszystkie posiadają samoblokujący mechanizm, który blokuje ramię w pozycji otwartej i zamkniętej. W przypadku zaniku zasilania ramię można podnosić i opuszczać ręcznie, bez konieczności otwierania obudowy, dzięki zewnętrznemu mechanizmowi wysprzęglającemu.
Elektroniczna centrala sterująca z systemem regulacji zezwala na regulację szybkości, regulację prędkości domykania oraz wykrywanie przeszkód, dzięki specjalnemu systemowi, który zezwala na natychmiastowe zatrzymanie lub zmianę kierunku ruchu. Szlabany z serii GARD posiadają możliwość instalacji klawiatur lub włączników na klucz, fotokomórek i lamp ostrzegawczych, bezpośrednio na obudowie szlabanu. Mogą być sterowane z dowolnego systemu kontroli dostępu, np. pilota, fotokomórki, itp.

GARD

Modułowy szlaban do szybkich przejazdów

Automatyczny szlaban drogowy dla przejść o szerokości do 6,5 m.

GARD 4

Szlaban automatyczny, który łączy bezpieczeństwo i nowoczesny design

Automatyczny szlaban drogowy dla przejazdów o szerokości do 3,75 m.

GARD 8

Szlaban zaprojektowany dla szerokich przejazdów do użytku przemysłowego oraz w obiektach masowego użytku

Automatyczny szlaban drogowy dla przejazdów o szerokości do 7,6 m.

GARD 12

Gard 12 nie jest zwykłym szlabanem

Szlaban automatyczny, który w 10 sekund, otwiera i zamyka przejście o szerokości 12 metrów. Często spotykane w obiektach przemysłowych.


Seria CAT – Automatyczna bariera łańcuchowa
Projekt CAME, unikalny i opatentowany, mający szerokie zastosowanie w ograniczaniu prywatnych i publicznych parkingów z jednym lub wieloma miejscami parkingowymi. Bariera jest idealnym rozwiązaniem do odizolowania obszarów lub parkingów, do których wjazd ma być zakazany osobom nieupoważnionych lub zamknięty w określonych godzinach, np. centra handlowe, biura, banki.


CAT:

Automatyczny szlaban łańcuchowy
Design, który z łatwością dostosowuje się do każdego kontekstu architektonicznego. Szlaban przeznaczony dla przejazdów o szerokości do 16 m; idealny dla parkingów prywatnych lub publicznych lub dla uniemożliwienia dostępu do stref ruchu przeznaczonych tylko dla pieszych lub do stref ograniczonego ruchu.

Cechy charakterystyczne:

 • Przy przerwaniu dopływu prądu, silnik, płyta sterująca, odbiornik radiowy działają dalej, dzięki wewnętrznemu mechanizmowi
 • Zapewniająca bezpieczeństwo wbudowana płyta sterująca
 • Łatwe w regulacji wyłączniki krańcowe przy otwieraniu i zamykaniu
 • Sterowanie “bez samopodtrzymania” – TOTMAN, które wymaga stałego nacisku na przycisk sterujący w czasie trwania ruchu.
 • Wykrywanie przeszkód przez specjalny obwód elektroniczny

Seria UNIPARK – Automatyczna zapora do indywidualnych miejsc parkingowych

UNIPARK jest automatyczną zaporą zezwalającą na rezerwowanie miejsca parkingowego, zapewnia również pojazdowi dodatkowe zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Jest to rozwiązanie idealne dla bloków, zakładów pracy, publicznych budynków i wszystkich lokalizacji, gdzie wskazane jest zablokowanie miejsc parkingowych dla właścicieli, klientów lub autoryzowanego personelu.
Najwygodniejszym sposobem sterowania jest pilot, ale system przyjmuje również sterowanie zewnętrzne i całą gamę akcesoriów CAME, tj. klucze, klawiatury, karty zblizeniowe, itp.

UNIPARK
Idealna wszędzie tam, gdzie pragnie się zarezerwować miejsce dla samochodu na prywatnym parkingu lub miejsce dla upoważnionego personelu. Dodatkowa zaleta to możliwość dostępu do miejsca parkingowego przez prosty gest naciśnięcia przycisku pilota radiowego.
Cechy charakterystyczne:

 • Prosta instalacja dzięki praktycznej podstawie umożliwiającej mocowanie do podłoża
 • Dostępna w dwóch podstawowych modelach, które można wybrać w zależności od rozmiarów samochodu.
 • Samokodowanie pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem dla ułatwienia operacji aktywacji sterowań radiowych
 • Do tej samej centrali sterującej można podłączyć aż 4 zapory Unipark
 • Wykrywanie przeszkód przez czujnik amperometryczny

Kolczatki

Dostępne są kolczatki sprzężone ze szlabanem (malowane lub ocynkowane), bezwładnościowe (malowane lub ocynkowane) oraz automatyczne (ocynkowane). W zakresie każdego rodzaju kolczatek dostępne są typy dla samochodów osobowych oraz dla samochodów ciężarowych, o dopuszczalnym nacisku na jedną oś do 8 ton.

Charakterystyka techniczna (wg CAME):
Szereg rozwiązań, w tym kolczatka dwustronna, w połączeniu ze szlabanem zapewni, że Twojego wjazdu nie sforsuje żaden niepożądany gość.
Kolczatka jest konstrukcją spawaną i galwanizowaną, wykonaną z profili oraz blachy stalowej o grubości 6 mm. Niezawodność ruchu kolców zapewniają łożyska kulkowe. Wierzchnią pokrywę kolczatki osadzono na zawiasach i wykonano z blachy ryflowanej, zmniejszającej poślizg kół pojazdu.

Ręczna zapora

Charakterystyka:
Jeśli blokada sterowana pilotem nie leży w zasięgu Twoich możliwości, alternatywą jest prosty system blokady ręcznej.Blokada miejsca parkingowego w prostym systemie za niską cenę. Personalny kluczyk i szybki zatrzaskowy zamek w solidnej konstrukcji również dadzą gwarancję wolnego miejsca.

Katalog online firmy CAME – Automatyka garażowa [obejrzyj]


Do sprzedaży mamy do zaoferowania szlabany firmy Nice.
Firma Nice, obecna na polskim rynku od 18 lat, to dziś wiodący w branży dostawca kompleksowych systemów automatyki do bram i rolet oraz bram garażowych. Innowacyjna koncepcja, najwyższa użyteczność, najnowocześniejsza technologia i rewolucyjny design.

BAR

Nowa rodzina szlabanów umożliwia kontrolę dostępu na parkingach, uczelniach, wspólnotach mieszkaniowych, urzędach czy obiektach przemysłowych. Przeznaczone są do intensywnej lub bardzo intensywnej pracy – w standardowych warunkach gwarantują nawet milion cykli!

Cechy charakterystyczne:

 • Dostępnych jest 5 modeli w 3 wersjach oraz 7 ramion modułowych od 3 do 9 m.
 • Stalowa obudowa zabezpieczona w procesie kataforezy może być malowana proszkowo.
 • Nowoczesna aluminiowa pokrywa z możliwością zainstalowania opcjonalnie lampy lub semaforów.
 • Możliwość zainstalowania fotokomórek w obudowie szlabanu oraz łatwy system wysprzęglania.

Katalog Szlabany Nice online [obejrzyj]